Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada merak edebileceginiz çok sayıda soruya cevaplar bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Müşteri temsilcilerimiz sorularınızı cevaplamak için sizleri bekliyor..Size nasıl güvenebilirim?
Bireysel ilişkilerin bile güven üzerine kurulduğunu göz önüne aldığımızda, online ortamda yapılan böyle bir danışmanlık hizmeti için güvenin ne kadar önemli olduğu çok daha net ortaya çıkmaktadır ki; endişe etmekte ve kaygılanmakta çok haklısınız. Ancak, sizinle iletişime geçtigimiz andan itibaren hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi istememekteyiz. Size danışmanlık yapacak hocalarımızın da kişisel bilgileri sizinle paylaşılmamaktadır. Çalışmalar bölüm bölüm ilerlediği için elinize çalışmanızın ilgili bölümünü almadan tekrardan ödeme yapmamaktasınız. Bu noktada biz, kurumsallığımızı ve çalışma prensibimizi ön plana çıkarmak sureti ile sizlere güvenli bir hizmet sunmaktayız.
Gizliliği nasıl sağlıyorsunuz?
Sizinle görüştüğümüz ilk andan itibaren isminiz ve üniversiteniz dışında hiçbir bilgiyi talep etmiyoruz. Anlaştıktan sonra ise sizinle sözleşme imzalıyoruz ve çalışma bittikten sonra çalışmanız ve diğer bilgileriniz veri tabanımızdan silinmektedir.
Anlaşma sağlandıktan sonra nasıl bir süreç işleyecek?
Sizinle yapılan anlaşma doğrultusunda küçük bir kaparo ödemesi ile hocalarımız sizin icin çalışmaya başlıyorlar. 1 hafta içinde tarafınıza çalışmanızın ön taslağı iletiliyor. Sizden düzelti talebi gelirse gerekli düzelti yapılıyor. Devam edilmesini uygun gördüğünüz zaman ne kadarlık bir çalışma istiyorsanız hocamız çalışmayı yapıyor ve istediğiniz tarihte tarafınıza iletiliyor. Çalışmalar büyük çoğunlukla e-posta sistemi üzerinden ilerliyor. Hocamız ile görüşmeniz gereken zaruri durumlarda sizi hocamız ile görüştürüyoruz. Çalışmanız tam olarak bittikten sonra tez yazım kılavuzuna uygun hale getirilip tarafınıza teslim ediliyor.
Çalışmayı beğenmezsem ne olacak?
Çalışmalarımız bölümler halinde teslim edildigi için her bölüm için istediginiz düzeltiler hocalarımız tarafından yapılmaktadır. Buradaki en önemli nokta size gönderdigimiz herbir bölümü sizin kendi danışmanınıza mutlaka göstermeniz ve danışmanınızın yönlendirmelerini bize iletmenizdir. Dolayısıyla, aşama aşama ilerlendiğinden ve sürekli karşılıklı iletişim halinde olduğumuz için çalışmanızın beğenilmeme ya da kabul edilmeme durumu olmamaktadır.
Çalışmanın orjinallik garantisini veriyor musunuz?
Bilimsel çalışmalarda orjinallik kontrolü Turnitine veya Ithenticate adı verilen bütün dünyada kullanılan programlar aracılığı ile sağlanmaktadır. Bizler de çalışmalarınızı size teslim etmeden önce en başta anlaştığımız intihal oranının altında İNTİHAL RAPORU ile birlikte teslim ediyoruz.
Tezim kesinlikle kabul edilecek mi?
Teziniz bölüm bölüm, aşama aşama ilerlediği için tezinizin kabul olmama gibi bir durumu söz konusu değildir. Bunu söylememizdeki en önemli neden, yaptığımız işlere çok güvenmekle birlikte, süreci doğru, eksiksiz ve profesyonel bir şekilde yönetiyor olmamızdır. Her ne kadar özgün ve profesyonel çalısmalar ortaya koyuyor olsak da, en önemli nokta sizin danışmanınızın görüşüdür. Bu nedenle biz, danışmanınızın onaylamadığı hiçbir cümleye çalışmanızda yer vermiyoruz.
Ücretlendirme nasıl olmaktadır?
Akademik danışmanlık hizmetinde ücretin belirlenmesinde en önemli unsur çalışmanın türü (lisans, yüksek lisans, doktora, analiz, çeviri), konu, çalışmanın bağlı olduğu disiplin ve çalışmanın intihal oranıdır. Fiyatlandırma yapılırken bu kriterler göz önünde bulundurulmakta ve çalışmanıza danışmanlık eden hocamızın vermiş oldugu teklif size sunulmaktadır.
İntihal oranı neden önemli?
Çünkü; bilimsel bir çalısmanın üniversiteler tarafından kabul edilebilirliği o çalışmanın özgünlüğüne bağlıdır. Yani bilimsel bir araştırma yaparken intihal yapılmamalıdır. Başkasının cümlelerini kendi cümleniz gibi alamazınız. Bunun için bazı atıf kriterleri bulunmaktadır ve bu kriterlere uymadığınız müddetçe çalışmanız ne kadar orijinal olursa olsun üniversitenizce kabul edilmeyecektir.
İntihal oranı çalışma türüne göre değişiklik göstermekte midir?
Alıntı yani intihal oranı o araştırmanın lisans, yüksek lisans, doktora veya makale olma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak her üniversitenin belirlemiş olduğu oranlar oldukça farklılık göstermektedir. Genel olarak doktora da % 15 altı intihal oranı kabul edilirken lisans çalışmalarında bu oran % 40-50 olabilmektedir. Ya da uluslararası makalelerde % 5 altında alıntı oranı istenmektedir. Sizinle ilk görüştüğümüzde size soracağımız en önemli sorulardan biri de çalışmanızın intihal oranınının kaç olduğudur.
Tez redaksiyon, hazırlanmış bir çalışmayı düzenleme, intihal oranının düşürülmesi gibi çalışmalar yapıyor musunuz?
Tüm bu hizmetlerde uzmanlaşmış kadromuz bulunmaktadır. Redaksiyon, sizin belli bir aşamaya kadar yapmış olduğunuz bir çalışmaya devam edilmesi yada tamamlanmış bir çalışmanın düzeltisi, intihal oranın düşürülmesi gibi çalışmalar uzman ekibimiz tarafından en kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza teslim edilmektedir.